Wskazówki na czas kwarantanny

W czasie kwarantanny ze wskazówkami i podpowiedziami naprzeciw wychodzi nasz
➡️Psychologiczny konsultant ds. procesu studiowania⬅️
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem 👇
https://youtu.be/o-ys6D-y7Iw

Informacje na temat konsultacji w formie on-line znajdziecie pod adresem:
https://amu.edu.pl/studenci/studenci-z-niepelnosprawnosciami/newsy-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami/psychologiczny-konsultant-online
Materiał z napisami dostępny na naszym profilu na youtube  

Zachęcam także do przeczytania rozmowy z Panią Profesor Karoliną Ruta-Korytowską na temat osób niesłyszących i kultury Głuchych.
https://uniwersyteckie.pl/rozmowy/prof-karolina-ruta-korytowska-miganie-po-uniwersytecku?fbclid=IwAR09wYyRXboIxnCETtqC9nsx9kQQCwy7MnWozF4DB3nV1vQUVY4JbZuGf0s


Szanowni Państwo,
W ramach pilotażowego projektu pojawiła się możliwość przeprowadzenia reaspeakingu podczas zajęć zdalnych dla studentów z niepełnosprawnością słuchu.
Drodzy Studenci, czy ktoś z Was byłby zainteresowany, żeby sprawdzić, czy takie rozwiązanie się dla niego sprawdza?
Czym jest respeaking?
Respeaking to metoda polegająca na wykorzystaniu technologii rozpoznawania mowy (speech-to-text).
Respiker słucha oryginalnych wypowiedzi wypowiadanych na żywo i tłumaczy je na inny język lub powtarza (re-speaks) usłyszane słowa, dodając niezbędne znaki interpunkcyjne i elementy na potrzeby osób niesłyszących (kolory, etykietki identyfikujące mówców) oraz dokonując niezbędnych zmian edycyjnych.
Następnie słowa respikera są przetwarzane przez program do rozpoznawania mowy, który z kolei zamienia rozpoznane wypowiedzi na tekst, który jest następnie wyświetlany w formie napisów na ekranie z możliwie jak najkrótszym opóźnieniem.
Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu pod adresem: bon@amu.edu.pl