Studia I stopnia (licencjackie)

Studia I stopnia (licencjackie)

Doradztwo zawodowe i personalneDoradztwo zawodowe i personalne

Na studiach dowiesz się, jak pomóc młodzieży w określeniu predyspozycji i preferencji zawodowych, w jaki sposób przeprowadzić proces rekrutacji pracowników w firmie czy też jak przygotować się do roli pracownika i pracodawcy. Odbędziesz praktyki w instytucjach i firmach pośrednictwa pracy i centrach doradztwa zawodowego.

Edukacja medialna i zajęcia komputeroweEdukacja medialna i zajęcia komputerowe

Zapraszamy na studia, które nie tylko pokażą Ci, jak pracować z dziećmi i młodzieżą, ale również, w jaki sposób tworzyć komunikaty medialne (fotografie cyfrowe, strony internetowe, profile społecznościowe) i wykorzystać je w działalności pedagogicznej. Dowiesz się też, jak radzić sobie z cyberzagrożeniami i chronić przed nimi najmłodszych.

Pedagogika opiekuńczo-wychowawczaPedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Studiując na specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza nauczysz się, jak twórczo i skutecznie,  poprzez działania opiekuńcze, wychowawcze, profilaktyczne i terapeutyczne, wspierać rozwój osób w różnym wieku  – od niemowląt po osoby starsze oraz pomagać tym, którzy przeżywają różnego rodzaju trudności i kryzysy. Ukończenie tej specjalności umożliwia pracę w m.in. w żłobkach, szkołach, domach dziecka, świetlicach i klubach, internatach, hospicjach.

Pedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnychPedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnych

Jeśli masz głowę pełną pomysłów, chcesz promować różne ciekawe inicjatywy lub sam je organizować, rozpiera Cię energia i chęć do działania, uwielbiasz pracę z ludźmi i wiążesz z tym swoją karierę, to specjalność „Pedagogika środowiskowa i animacja społeczności lokalnych" jest dla Ciebie!

ResocjalizacjaResocjalizacja

Studentom, którzy w przyszłości pragną pracować z osobami i grupami doświadczającymi trudności w funkcjonowaniu społecznym, zagrożonymi wykluczeniem społecznym lub ze skazanymi, polecamy specjalność Resocjalizacja.

Socjoterapia i promocja zdrowiaSocjoterapia i promocja zdrowia

Absolwent specjalności posiada wiedzę na temat socjoterapii, promocji zdrowia, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Zna formy i metody pomocy psychologiczno-pedagogicznej w pracy z dziećmi i młodzieżą, osobami dorosłymi.