Wielkopolska Szkoła Ćwiczeń w Cogito

Realizacja projektu upowszechniania wiedzy Wielkopolska Szkoła Ćwiczeń w Cogito Projekt nr POWER.02.10.00-00-5009/18-0

Wykonawcy projektu: Lider (Partner wiodący) Ogólnopolski Operator Oświaty; Partner 1: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu; Partner 2: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu; Partner 3: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Poznaniu; z WSE uczestniczy prof. Renata Michalak.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER na lata 2014-2020. Realizowany w ramach Działania nr 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty, Minister Edukacji Narodowej.

Okres realizacji: od 01.01.2019 r. do 31.12.2020 r.

Projekt wspierał proces kształcenia nauczycieli i studentów w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych do tworzenia efektywnego środowiska edukacyjnego z obszaru matematycznego, przyrodniczego, językowego i informatycznego.

Dzięki współpracy z różnorodnymi partnerami szkoła ćwiczeń stanie się miejscem profesjonalnego rozwoju dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, którzy wykorzystywać będą innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, organizacyjne i wychowawcze. Stanie się także miejscem praktyk zawodowych dla studentów kierunków nauczycielskich.