European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG)

Projekt European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG) realizowany był w ramach programu EU Framework Programme for Research and Innovation Horizon 2020.

Agencją finansującą był European Cooperation in Science and Technology.

Czas trwania projektu: 05.2017-05.2021.

Wydział Studiów Edukacyjnych został liderem projektu.

Kierownikiem wykonawczym z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu był prof. UAM dr hab. Michał Klichowski (koordynator naukowy)

Kierownikiem administracyjnym projektu została mgr Karolina Domagalska-Nowak. Do jej zadań należało zarządzanie administracyjnymi działaniami projektu, w tym koordynowanie przepływu dokumentów pomiędzy uczestnikami grantu, dbanie o poprawność wszelkich rozliczeń, a także przeprowadzanie wszystkich czynności pozwalających księgowości rozliczać bieżące działania projektowe.

W dniu 1 maja 2019 prof. UAM dr hab. Michał Klichowski z WSE został naukowym koordynatorem grantu European Cooperation in Science and Technology: European Network on Brain Malformations (Neuro-MIG) (CA16118).

Projekt Neuro-MIG uzyskał zgodę na finansowanie w dniu 24 października 2016 roku, a rozpoczął swoje prace w dniu 30 marca 2017 roku. 1 maja 2019 roku WSE został Grant Holderem tego projektu. Do obowiązków prof. UAM dr hab. Michała Klichowskiego przez dwa lata należało zarządzanie całością merytorycznych i finansowych działań Projektu Neuro-MIG.

Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od tego momentu miał własny grant COST i koordynował działaniami 75 naukowców z 28 krajów.

Cele projektu:

Celem projektu było stworzenie międzynarodowej sieci naukowej skupiającej naukowców prowadzących badania nad rozwojowymi malformacjami kory mózgowej człowieka. Finalnie sieć składała się z blisko 200 naukowców z 31 krajów z 4 kontynentów. Szczególny nacisk położony był na realizację badań nad wczesną diagnostyką malformacji oraz wykorzystaniem najnowszych technologii w terapii (w tym terapii pedagogicznej) osób z malformacjami mózgu, w tym nad terapeutycznymi i diagnostycznymi zastosowaniami sztucznej inteligencji.

Rezultaty projektu:

Rezultatami projektu są anglojęzyczne publikacje naukowe, publikowane w interdyscyplinarnych czasopismach naukowych przez zespoły naukowców działających w projekcie. Projekt zakończył się globalną konferencją naukową odbywającą się na WSE.