Ogłoszenia

Obowiązkowe testy językowe (język angielski i język niemiecki) dla studentów studiów niestacjonarnych: I roku licencjatu, I roku V-letnich studiów magisterskich (Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Pedagogika Specjalna) i I roku studiów II stopnia.

Studenci, którzy wybiorą test z języka niemieckiego proszeni są również o wykonanie go z języka angielskiego (na wypadek gdyby grupa z języka niemieckiego nie powstała).

Testy dostępne są pod linkiem https://testyjezykowe.amu.edu.pl/mod/quiz/view.php?id=214 w terminie od 06.11.2024 do 31.12.2024

Hasła:
dla 1 roku licencjatu: hasło: Licencjat!2024
dla 1 roku studiów V-letnich hasło: 5Letnie!2024
dla 1 roku II stopnia hasło: Sum!2024

Informacja dotycząca rejestracji do grup zostanie podana po zakończeniu testów.



Wystartowała IX edycja konkursu BESTStudentGRANT

W dniu 21 października 2024 roku rozpoczął się nabór wniosków do IX edycji konkursu BESTStudentGRANT.

Do udziału w konkursie uprawnieni są studenci UAM pierwszego roku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy uzyskali najlepsze wyniki z matury na poziomie rozszerzonym (90% lub więcej) lub najlepsze wyniki z matury zagranicznej (90% lub więcej po przeliczeniu na polską maturę) oraz nie posiadają tytułu licencjata, inżyniera lub magistra.

W ramach konkursu laureaci otrzymają granty na realizację indywidualnych studenckich projektów badawczych.

W konkursie zdobyć można do 5000 zł

Za przyznaną kwotę grantobiorcy będą mieli możliwość sfinansowania udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, warsztatach i seminariach, pokrycia kosztów tłumaczenia lub korekty przygotowanego w języku obcym artykułu, zakupu literatury oraz oprogramowania. Przewidziano również honorarium dla grantobiorcy.

Aplikować można do 25 listopada br. w systemie wnioskowania ID-UB Proposals https://idub.amu.edu.pl (po zalogowaniu, zakładka Nowy wniosek – Konkurs nr 157 BESTStudentGRAND - IX edycja)

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w systemie wnioskowania ID-UB Proposals https://idub.amu.edu.pl (zakładka: Konkursy – Konkurs nr 157 BESTStudentGRAND - IX edycja – Ogłoszenie/regulamin)

Harmonogram IX edycji konkursu BESTStudentGRANT (konkurs ID-UB nr 157, zadanie 39):
Terminy ogłoszenia naboru wniosków: 21 października 2024 r.
Termin składania wniosków: do 25 listopada 2024 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10 stycznia 2025 r.
Termin realizacji zadania: do 15.11.2025 r.
Termin rozliczenia zadania: do 15.12.2025 r.

W razie pytań dotyczących konkursu zapraszamy do kontaktu:

e-mail: beststudent@amu.edu.pl

tel. 61 829-24-21

Konkurs BESTStudentGRANT organizowany jest w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.


Szkolenie BHP dla studentów 2024/2025

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W ROKU AKAD. 2024/2025:

1) Zajęcia z przedmiotu Szkolenie BHP realizowane są wyłącznie w formie kształcenia na odległość (e-learning).

2) Szkolenie BHP jest obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na UAM.
Dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i

drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.
Bez względu na to czy student odbył już szkolenie na studiach pierwszego stopnia lub w innej uczelni, student przyjęty na I rok studiów na UAM jest zobowiązany zaliczyć Szkolenie BHP. Nie ma możliwości „przepisywania” zaliczenia.

W sytuacji, gdy student został ponownie przyjęty na I rok studiów (i zaliczył Szkolenie BHP wcześniej) zobowiązany jest kolejny raz przystąpić do zaliczenia przedmiotu Szkolenie BHP.

1a) Harmonogram dla studentów rozpoczynających studia od semestru zimowego 2024/2025:
1) Zalogowanie się na platformie Moodle i rozpoczęcie Szkolenia BHP – od 18 listopada 2024 r.;
2) Rozwiązanie testu (pierwsze i drugie podejście) – od 18 listopada 2024 r. do 2 marca 2025 r.;
3) Po zaliczeniu testu, informacja o zaliczeniu zostanie przesłana automatycznie do systemu USOSweb.

1b) Harmonogram dla studentów rozpoczynających studia od semestru letniego 2024/2025:
1) Zalogowanie się na platformie Moodle i rozpoczęcie Szkolenia BHP – od 3 marca 2025 r.;
2) Rozwiązanie testu (pierwsze i drugie podejście) – od 3 marca 2025 r. do 30 czerwca 2025 r.;
3) Po zaliczeniu testu, informacja o zaliczeniu zostanie przesłana automatycznie do systemu USOSweb.

Logowanie na Szkolenie BHP:
1. Należy wejść na stronę: szkoleniebhp.amu.edu.pl;
2. Logowanie na Szkolenie BHP na platformie Moodle odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do swojego konta w systemie USOSweb (login: numer PESEL lub login otrzymany od uczelni, hasło: hasło do systemu USOSweb);
3. Po zalogowaniu należy zapoznać się z materiałami i rozwiązać test. Zaliczenie testu następuje po udzieleniu prawidłowych 11 odpowiedzi na 20 pytań.

Szczegóły poniżej:
- Szkolenie BHP_info_2024_2025_PL
- Szkolenie BHP_info_2024_2025_EN


Test diagnozujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich

W dniu 11 października 2024 r. na platformie Moodle zostały uruchomione testy diagnozujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2024/2025. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Po zalogowaniu studenci widzą w systemie wykaz lektoratów języków obcych obowiązujących na poszczególnych wydziałach.

Testy diagnozujące zostały przygotowane z następujących języków obcych:
- języka angielskiego,
- języka francuskiego,
- języka hiszpańskiego,
- języka niemieckiego,
- języka rosyjskiego,
- języka włoskiego.

Test diagnozujący studenci powinni wykonać do 31 października 2024 r. 

Logowanie do testów diagnozujących:

  1. Należy wejść na stronę: http://testyjezykowe.amu.edu.pl;
  2. Logowanie na test diagnozujący na platformie Moodle odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do konta studenckiego w systemie USOSweb (login: PESEL, hasło: hasło do systemu USOSweb);
  3. Po zalogowaniu należy wybrać kurs „Testy diagnozujące”, wskazać żądany język, a następnie rozwiązać test składający się ze 100 pytań.

Dodatkowe informacje na temat testów diagnozujących:

Celem testu diagnozującego jest określenie poziomu znajomości języka obcego w odniesieniu do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Przystąpienie do testu diagnozującego jest obowiązkowe dla wszystkich studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Test obejmuje rozumienie tekstu pisanego, znajomość gramatyki i słownictwa, znajomość zasad słowotwórstwa oraz umiejętność reagowania w sytuacjach z życia codziennego. Nie są testowane umiejętności rozumienia ze słuchu ani posługiwania się językiem w mowie. Test nie diagnozuje również znajomości specjalistycznego języka akademickiego.

W każdej części testu zadania ułożone są według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Za cały test można uzyskać 100 punktów – 1 punkt za każde zadanie. Po zakończeniu testu, na podstawie liczby uzyskanych punktów, zostaną przedstawione informacje o konkretnym poziomie zaawansowania oraz zalecenia, które pozwolą rozpocząć zajęcia w semestrze letnim na odpowiednim poziomie.

UWAGA:
Test diagnozujący nie służy przyporządkowaniu studentów do grup językowych na lektoratach.
Pod koniec I semestru studiów studenci zostaną obowiązkowo poddani poziomującemu testowi językowemu. Celem testu poziomującego będzie przyporządkowanie studentów do odpowiednich grup według kompetencji językowych.


Nabór wniosków do X edycji konkursu Study@research

W dniu 14 października 2024 r. ruszył nabór wniosków do X edycji konkursu Study@research. Jest to konkurs grantowy, skierowany do studentów UAM I roku studiów drugiego stopnia oraz IV roku jednolitych studiów magisterskich.
Laureaci otrzymają granty na realizację indywidualnych (do 5000 zł) lub zespołowych (do 10 000 zł) studenckich projektów badawczych.
Członkami zespołu badawczego muszą być osoby posiadające status studenta UAM w czasie realizacji zaplanowanego w projekcie zadania.
Więcej informacji na stronie:  https://uam.sharepoint.com/sites/7116030000/SitePages/Nab%C3%B3r-wniosk%C3%B3w-do-IX-edycji-konkursu-Study%40research(1).aspx?from=DigestNotification&e=PDMWGYkPLkurn03p0y5EtQ&at=9&CT=1729592584841&OR=OWA-NT-Mail&CID=ef58cb54-98d7-af13-e7a6-aafb647821c9


Drogie Studentki, Drodzy Studenci!
Uprzejmie przypominamy, że sprawy toku studiów, codzienne sprawy studenckie (m.in. wnioski o zaświadczenia, zapytania o dopisanie do zajęć, rozliczenia  studenckie, podpięcia przedmiotów) mogą załatwić Państwo w Biurze Obsługi Studentów.  Kontakt z Paniami z Biura: https://wse.amu.edu.pl/dla-studenta/bos

Indywidualne sprawy studenckie rozpatrywane są przez właściwych Prodziekanów ds. studenckich 

  • Prof. UAM dr hab. Agnieszka Barczykowska: studia stacjonarne,
  • Prof. UAM dr hab. Natalia Walter: studia niestacjonarne.

Przypominamy jak ważne jest  właściwe adresowanie wniosków/maili studenckich, ułatwi ono rozpatrzenie sprawy i przyspieszy tok weryfikacji problemu. Przy okazji zapraszamy na stronę władz dziekańskich https://wse.amu.edu.pl/strona-glowna/wladze-wydzialu oraz na słowniczek studenta https://wse.amu.edu.pl/dla-studenta/studenci-i-roku/slowniczek-studenta, który może ułatwić Państwu rozpoznanie kluczowych funkcji (Dziekan, Prodziekan, BOS, BOW).