Data publikacji w serwisie:

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Muzyka-Edukacja-Wychowanie „Kobiece Przestrzenie w Muzyce. Głos, Ruch i Improwizacja Jako Formy Ekspresji"

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej MUZYKA-EDUKACJA-WYCHOWANIE „Kobiece przestrzenie w muzyce. Głos, ruch i improwizacja jako formy ekspresji”,  która odbędzie się 16 maja na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu w godzinach 9.30-18.00.

Celem konferencji jest zaprezentowanie przestrzeni w muzyce silnie związanych z kobiecością, rolą kobiet w tworzeniu muzyki a także zwrócenie uwagi na zmiany ekspresji muzycznej kobiety w zależności od jej roli społecznej i rodzinnej: roli matki, przyjaciółki, przewodniczki i nauczycielki.

Muzyczna ekspresja kobiety wyrażana poprzez głos i ruch jest często intuicyjna, pozwala na uwolnienie emocji, jest sposobem komunikacji ze światem ale też terapii. Jakie jest zatem miejsce muzyki w życiu kobiety? W jaki sposób język muzyki oraz muzyczność języka wpływają na komunikację oraz budowanie więzi matki z dzieckiem w pierwszym okresie życia?  Czy śpiew i ruch mają dla kobiet wartość terapeutyczną? To tylko wybrane wątki, które pragniemy poruszyć zarówno na gruncie teoretycznym jak i praktycznym podczas warsztatów. Szczegółowe informacje znajdują się w Komunikacie.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Kobiece-przestrzenie-w-muzyce.-Komunikat-II.pdf 29.04.2022 Michał Nowicki
PDF
Pobierz PDF Kobiece-przestrzenie-w-muzyce.-Komunikat-II.pdf(583.7 KB)
Program-konferncji-I-OKN.pdf 13.05.2022 Michał Nowicki
PDF
Pobierz PDF Program-konferncji-I-OKN.pdf(663.4 KB)