Wyniki VII Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM 2024

W dniu 18 kwietnia w „Galerii Akademickiej” WAiK w Collegium im. Floriana Znanieckiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej. Swoją obecnością  zaszczyciła nas prof. dr hab. Joanna Wójcik Prorektor UAM oraz prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska Dziekan WSE, prof. UAM dr hab. Jacek Zydorowicz Prodziekan WAiK oraz prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik.  Z wielką radością powitaliśmy również przedstawicieli Rodziny Patrona, Panią Grażynę Grzymisławską-Wójciak oraz Helenę i Antoniego Rubików. Bardzo też dziękujemy za udział w tej pięknej uroczystości Uczestnikom konkursu i licznie zgromadzonej publiczności. Wielki Finał już jest za nami!  Przyjmujemy jak zawsze założenie, że w naszym konkursie nigdy nie ma przegranych. Zachęcamy serdecznie do zwiedzenia wystawy, by móc osobiście odczytać istotę przekazu artystycznego oraz „zanurzyć się” w przestrzeniach wyobraźni zaproponowanych przez Autorów prac.

Ekspozycja prac czynna do 30 czerwca.

Na tegoroczną edycję

VII Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciakaz cyklu "Studenckie impresje" 2024

Wpłynęło 50 prac z następujących Wydziałów: Wydziału Studiów Edukacyjnych, Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa,  Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziału Socjologii, Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Psychologii i Kognitywistyki.

Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych: malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych oraz technikach mieszanych.

Lista tegorocznych Laureatów przedstawia się następująco:

I Nagroda JM Rektora UAM Weronika Szozda Wydział Studiów Edukacyjnych

II Nagroda Dziekana WSEWeronika Wachowiak Wydział Studiów Edukacyjnych

III Nagroda Dziekana WAiK Magdalena Wilczyńska Wydział Filozoficzny

Nagroda Specjalna Rodziny Patrona Piotr Basiński Wydział Filozoficzny

I WyróżnienieAmanda Magdziak Wydział Studiów Edukacyjnych

II WyróżnienieWucong Zhao Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

III WyróżnienieEmil Głowacki Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Wyróżnienie Akademickie Julia Sztuba Wydział Studiów Edukacyjnych

Serdecznie gratulujemy  tegorocznym Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom konkursu z życzeniami niegasnącej pasji tworzenia i czerpania radości z kontaktu ze sztuką. Specjalne wyrazy wdzięczności kierujemy do Fundatorów nagród oraz Jurorów Komisji Konkursowej  i do wszystkich osób, które w jakimkolwiek stopniu, przyczyniły się do zaistnienia tej twórczej inicjatywy.

Organizator konkursu

prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek

Laboratorium Edukacji Artystycznej

Sekretarz konkursu - Malwina Suchanek