Wyniki konkursu ,,W zwykłych słowach wielka moc! Trzecia edycja" objętego patronatem honorowym przez Rzecznik Praw Dziecka Monikę Horną-Cieślak

W dniu 27 marca 2024 roku Kapituła Konkursu na utwór dla dzieci „W zwykłych słowach wielka moc!” odbyła posiedzenie online, za pomocą aplikacji TEAMS, podczas którego dokonano wyboru laureatów trzech pierwszych miejsc oraz wyróżniono cztery utwory.
Przewodnicząca Kapituły stwierdziła, że na konkurs napłynęło 35 utworów o zróżnicowanej stylistyce i gatunku przygotowanych przez studentki i doktorantki z wydziałów: Psychologii i Kognitywistyki oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych.
W spotkaniu uczestniczyli:
1. prof. Aleksandra Boroń
2. dr Magdalena Biela-Cywka
3. dr Emilia Grzesiak
4. dr Anna Sobczak
5. dr Anna Sokołowska
6. prof. Agnieszka Gromkowska-Melosik- przewodnicząca Kapituły Konkursowej
głosy w formule online oddali: mgr Sylwester Matkowski oraz dr Anna Mazurowska
Po przedstawieniu i uzasadnieniu wyborów dokonanych przez kolejnych członków Kapituły zdecydowano o kolejności przyznanych nagród, kierując się oryginalnością utworów, wykorzystaniem metafory, dostosowaniem tekstu do wskazanych grup wiekowych oraz walorami literackimi:
Miejsce pierwsze:
Serce Marii autorstwa Zuzanny Koczorowskiej, Wydział Studiów Edukacyjnych
Miejsce Drugie:
Guzik nadziei autorstwa: Dominiki Jakubiak i Zuzanny Kaszkur, Wydział Studiów Edukacyjnych
Miejsce Trzecie:
Czy pająk potrzebuje biletu? autorstwa: Olgi Kosakowskiej, Stefanii Koniecznej, Julii Lorenc oraz Oliwii Przewoźniak, Wydział Studiów Edukacyjnych
Oraz wyróżnienia:
Wyróżnienie pierwsze: Mirka autorstwa Małgorzaty Kłak, Wydział Psychologii i Kognitywistyki
Wyróżnienie drugie: Przygody Stefka w Leśnym Zakątku autorstwa: Mai Michalskiej, Anny Mani, Maryny Michalak, Wiktorii Kościuszko, Wydział Studiów Edukacyjnych
Wyróżnienie trzecie: Zwierzolandia autorstwa: Kariny Bareckiej i Anny Borkowskiej, Wydział Studiów Edukacyjnych
Wyróżnienie czwarte: Przygody kota Klaudiusza autorstwa: Julii Piechockiej i Zofii Rosińskiej, Wydział Studiów Edukacyjnych.
Wszystkim uczestniczkom i laureatkom serdecznie gratulujemy.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w książeczce: W zwykłych słowach wielka MOC edycja trzecia, Wydawnictwo Naukowe UAM.
Pozostałe prace, które zostały nadesłane na konkurs zostaną opublikowane na stronie konkursu.
Promocja książki oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w czerwcu 2024. O terminie poinformujemy mailowo oraz na stronie konkursu.
Agnieszka Gromkowska-Melosik
Przewodnicząca Kapituły