Data publikacji w serwisie:

REKRUTACJA DO PROGRAMU ERASMUS + DLA PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH, DYDAKTYCZNYCH I ADMINISTRACYJNYCH

Rekrutacja na wyjazdy kadry naukowej, dydaktycznej oraz administracyjnej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024 rozpoczęta!

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy kadry naukowej, dydaktycznej oraz administracyjnej w ramach programu Erasmus + w roku akademickim 2023/2024.

Rekrutacja potrwa do 5 grudnia 2023 roku.

Wszyscy uprawnieni pracownicy naukowi i dydaktyczni, zainteresowani prowadzeniem zajęć w uczelni, z którą WSE podpisał umowę partnerską mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach mobilności kadry akademickiej w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (grant STA).

Wszyscy uprawnieni pracownicy administracyjni, zainteresowani udziałem w szkoleniu w zagranicznej uczelni bądź organizacji działającej na rynku pracy lub w dziedzinie kształcenia, szkolenia i na rzecz młodzieży mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach mobilności kadry akademickiej w celu udziału w szkoleniu (grant STT).

Istnieje również możliwość wyjazdu w ramach Staff training weeks/international weeks lub na innego typu szkolenia organizowane przez zagraniczne uczelnie lub instytucje. Lista dostępnych wyjazdów podana jest na stronie: https://erasmus.amu.edu.pl/pracownicy/staff-week lub http://staffmobility.eu/.

Regulamin określa zasady i kryteria rekrutacji oraz wymagane dokumenty, które należy złożyć starając się o przyznanie grantu.

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024 mogą trwać od 2-5 dni. Osoby ubiegające się o grant STA proszone są o składanie wykazu osiągnięć naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych zgodnie z wzorem. (załącznik – WZÓR – WYKAZ OSIĄGNIĘĆ STA)

Środki przyznane w ramach grantu można realizować do końca czerwca 2025 roku.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus + zapraszamy do odwiedzania strony internetowej https://erasmus.amu.edu.pl/pracownicy lub do kontaktu z Pełnomocnikiem Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych ds. Wymiany Zagranicznej Pracowników.

Wszelkie wymagane dokumenty należy składać w formie tradycyjnej lub  elektronicznej (scan) u Pełnomocnika Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych ds. Wymiany Zagranicznej Pracowników dr Lucyny Myszki-Strychalskiej do dnia 5 grudnia 2023 roku przesyłając dokumentację na adres mailowy: lucyna.myszka@amu.edu.pl.

Konsultacje dotyczące programu Erasmus+ dla chętnych odbywać się będą we wtorki w godz. 16:30-17:30 lub w innych terminach ustalonych indywidualnie na platformie TEAMS.

Dane do kontaktu: lucyna.myszka@amu.edu.pl.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Zasady-rekrutacji-na-wyjazdy-pracownikow-2023.pdf 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
PDF
Pobierz PDF Zasady-rekrutacji-na-wyjazdy-pracownikow-2023.pdf(1.9 MB)
Regulamin-WSE-Erasmus-STT-STA.pdf 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
PDF
Pobierz PDF Regulamin-WSE-Erasmus-STT-STA.pdf(135.0 KB)
Mobilnosc-kadry-akademickiej-STA-i-STT-w-ramach-programu-Erasmus-uczelniane-zasady-finansowe.pdf 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
PDF
Pobierz PDF Mobilnosc-kadry-akademickiej-STA-i-STT-w-ramach-programu-Erasmus-uczelniane-zasady-finansowe.pdf(2.1 MB)
Lista-uczelni-Erasmus-WSE-STA-STT_-2023-2024.doc 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
DOC
Pobierz DOC Lista-uczelni-Erasmus-WSE-STA-STT_-2023-2024.doc(105.0 KB)
Staff-mobility-agreement-training.doc 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
DOC
Pobierz DOC Staff-mobility-agreement-training.doc(119.5 KB)
Staff-mobility-agreement-teaching.doc 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
DOC
Pobierz DOC Staff-mobility-agreement-teaching.doc(122.0 KB)
Wzor-Wykaz-osiagniec-STA.docx 7.11.2023 Mikołaj Czajkowski
DOCX
Pobierz DOCX Wzor-Wykaz-osiagniec-STA.docx(13.6 KB)