Data publikacji w serwisie:

Prof. UAM dr hab. Mariusz Dembiński

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarł Prof. UAM dr hab. Mariusz Dembiński,  pedagog społeczny, pedagog opiekuńczy, absolwent filozofii, który w swoich publikacjach przedstawiał człowieka w aspekcie filozoficznym, antropologicznym, kulturowym i edukacyjnym, rozważając kształtowanie się Osoby i ujawnianie Jej podmiotowości; wieloletni nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu związany z Wydziałem Studiów Edukacyjnych oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Pan Profesor, był wspaniałą i niezwykle wartościową Osobą, całkowicie oddanym pasji swojego życia i związanym z nauką Człowiekiem. Pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako wieloletni nauczyciel akademicki, lecz nade wszystko jako humanista i uczony o wielkiej życzliwości i kulturze.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składa w imieniu społeczności uczonych i studentów Prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, Przewodnicząca Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 27 lipca 2022 roku o godz. 10:00 w Kościele Pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina 3 w Poznaniu. Pogrzeb tego samego dnia tuż po Mszy św. na Zabytkowym Cmentarzu Parafialnym przy ul. Nowina 1.

Rodzina zamiast kwiatów i wiązanek prosi o dobrowolne datki na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Datki będą zbierane przez wolontariuszy w trakcie ceremonii pogrzebowej.