Prof. dr hab. Mikołaj Winiarski

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że zmarł Prof. dr hab. Mikołaj Winiarski, pedagog społeczny, pedagog opiekuńczy, metodolog badań pedagogicznych, znawca zagadnień współczesnej rodziny, edukacji środowiskowej, wpływu środowiska społecznego na funkcjonowanie rodziny oraz edukację dzieci i młodzieży, pracy socjalnej z dziećmi, młodzieżą i rodziną.

Pan profesor był wspaniałym naukowcem i nauczycielem akademickim związanym w swojej drodze zawodowej z Instytutem Badań Edukacyjnych, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wszechnicą Polską – Szkołą Wyższą Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Pedagogium – Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Warszawie. Z chwilą śmierci Pana Profesora polska pedagogika poniosła wielką stratę.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składa w imieniu społeczności uczonych i studentów Prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, Przewodnicząca Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.