Prof. Dorota Żołądź-Strzelczyk uhonorowana Nagrodą „Kolekcjonerstwo – nauka i upowszechnianie” im. Feliksa Jasieńskiego za rok 2022

11 maja 2023 roku w Domu Spotkań z Historią w Warszawie wręczone zostały Nagrody „Kolekcjonerstwo – nauka i upowszechnianie” im. Feliksa Jasieńskiego za rok 2022.

W kategorii dla pracownika nauki – za publikacje dotyczące kolekcjonerstwa, w tym naukowe opracowanie zbiorów kolekcjonerskich nagrodę otrzymała prof. dr hab. Dorota Żołądź-Strzelczyk z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za książkę "Polskie lalki celuloidowe", wydaną przez Wydawnictwo Chronicon. Nagroda została przyznana za interesujący model opisu kolekcji, łączący umiejętnie wymogi nauki i specyfikę kolekcjonerskiego patrzenia na zbiory, który może służyć jako wzór do kolejnych tego typu opracowań.

Autorka zdjęć: Aneta Popiel-Machnicka