Prof. Cybal-Michalska uhonorowana tytułem "Człowiekiem Roku" NANP Ukrainy

Prof. Agnieszka Cybal-Michalska kolejny raz uhonorowana tytułem „CZŁOWIEKA ROKU” przez redakcję czasopisma Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy

Uprzejmie informujemy, że redakcja czasopisma Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy pt.: „Oświata i Społeczeństwo” („Освіта суспільство”) przyznała tytuł „CZŁOWIEKA ROKU 2023” Pani Dziekan WSE UAM, Przewodniczacej KNP PAN  i członkini zagranicznej NANP Ukrainy prof. Agnieszce Cybal-Michalskiej.

Redakcja czasopisma przyznała ten zaszczytny tytuł również: Prof. Wasylowi Kremieniowi, Prof. Neli Nyczkalo, Prof. Swietłanie Sisojewej z którymi Wydział Studiów Edukacyjnych UAM rozwija współpracę na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego i współpracy akademickiej dwóch sąsiadujących państw: Polski i Ukrainy.

Serdecznie gratulujemy polskim i ukraińskim pedagożkom i pedagogom, którzy swoją pracą naukową wpierają środowisko akademickie Polski i Ukrainy oraz  podejmują działania mające na celu odbudowanie ukraińskiej nauki w przyszłości.

Korzystamy z okazji, aby poinformować, że w dniu 16 lutego b.r. będzie miało miejsce kolejne wspólne posiedzenie Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN i Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy (NANP Ukrainy). Posiedzenie będzie skoncentrowane min. na temacie: Szkolnictwo wyższe Ukrainy w warunkach stanu wojennego i odrodzenia powojennego.