Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dziecko w perspektywie trudnych sytuacji życiowych”

W dniu 8 marca 2023 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Konflikty społeczne w świecie dziecka” prezentująca V Interdyscyplinarną Konferencję Naukową z cyklu Sytuacje trudne w okresie dzieciństwa. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Pedagogiki Dziecka pod patronatem:

• Prorektora kierującego Szkołą Nauk Społecznych UAM prof. dra hab. Zbyszko Melosika,
  • Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM prof. dr hab. Agnieszki Cybal - Michalskiej,
  • Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, · Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

W czasie obrad konferencyjnych wygłoszono 32 referaty, a prelegentami byli przedstawiciele z 18 ośrodków akademickich.

Celem konferencji było podjęcie wielopłaszczyznowej dyskusji w ujęciu interdyscyplinarnym: pedagogicznym, psychologicznym, socjologicznym i innych dyscyplin nad szczególnymi sytuacjami trudnymi jakimi są konflikty społeczne (interpersonalne, grupowe), bezpośrednio czy pośrednio doświadczane przez dzieci. Odniesienie problematyki konfliktu do najmłodszego pokolenia jest inwestycją w tworzenie kultury konfliktu w światowej, globalnej rzeczywistości.

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji

Prof. dr hab. Małgorzata Cywińska

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
PLAKAT.pdf 29.03.2023 Mikołaj Czajkowski