Ogłoszenie wyników VI Uczelnianego Konkursu Plastycznego UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2022

Z wielką przyjemnością informujemy, że 2 czerwca odbył się wielki finał konkursu. W uroczystości ogłoszenia wyników, wręczenia nagród i wyróżnień zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Prorektor prof. dr hab. Joanna Wójcik, która w imieniu Pani Rektor prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Fundatorki I Nagrody Rektora UAM, wręczyła zwycięzcy tej prestiżowej nagrody, wspaniały Rektorski Rower! Pozostałe cenne nagrody regulaminowe przekazali laureatom, wieloletni Fundatorzy tych nagród, Pani prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, Pan prof. UAM dr hab. Jacek Sójka Dziekan Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa oraz przedstawiciele Rodziny Patrona, którą reprezentowali wnuczka i wnuk mgr Piotra Wójciaka - Helena i Antoni Rubik. W wyjątkowy klimat tego wydarzenia wpisała się jak zawsze, społeczność akademicka i zaproszeni goście.

Na tegoroczną edycję

Wpłynęło 36 prac z trzech Wydziałów:

Wydziału Biologii, Wydziału Socjologii i Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych, malarskich, rysunkowych, graficznych, fotograficznych oraz technikach mieszanych.

Lista tegorocznych Laureatów przedstawia się następująco:

I Nagroda JM Rektora UAM – Ewelina Stolarska Wydział Biologii

II Nagroda Dziekana WSEBartosz Jędryczko Wydział Biologii

III Nagroda Dziekana WAiKPaulina Bury Wydział Studiów Edukacyjnych

Nagroda Specjalna Rodziny Patrona – Ewelina Stolarska Wydział Biologii

I Wyróżnienie – Katarzyna Mikołajczyk Wydział Studiów Edukacyjnych

II Wyróżnienie – Aleksandra Grodtke Wydział Studiów Edukacyjnych

III Wyróżnienie – Maria Ciecieląg Wydział Studiów Edukacyjnych

Wyróżnienie Akademickie – Wiktoria Janowska Wydział Studiów Edukacyjnych

Serdecznie gratulujemy tegorocznym Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom konkursu z życzeniami niegasnącej pasji tworzenia i czerpania radości z kontaktu ze sztuką. Specjalne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy do Fundatorów nagród oraz Jurorów Komisji Konkursowej i do wszystkich osób, które w jakimkolwiek stopniu, przyczyniły się do zaistnienia tej twórczej inicjatywy.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej prezentowanej we wnętrzach Collegium im. Floriana Znanieckiego, bud. E ul. Szamarzewskiego 89 Ekspozycja czynna jest od 02.06-30.06.2022 r.

Organizator konkursu prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek Laboratorium Edukacji Artystycznej

Sekretarz konkursu - Malwina Dobrogojska Prezes Studenckiego Koła Edukacji Artystycznej „Pro Arte” Wydział Studiów Edukacyjnych UAM