Jubileusz 55-lecia poznańskiej pedagogiki społecznej

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, iż w dniu 16 kwietnia 2024 roku odbyła się Konferencja Naukowa z okazji Jubileuszu 55-lecia poznańskiej pedagogiki społecznej pt. Pedagogika społeczna w służbie człowiekowi i wspólnocie, zorganizowana pod patronatem Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM prof. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej.

Uroczystość jubileuszowa składała się z dwóch części. W pierwszej z nich – oficjalnej (Sala Lubrańskiego Collegium Minus) przemówienie okolicznościowe wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Pilch oraz swoje wystąpienia przedstawili: prof. dr hab. Zbigniew Kwieciński, prof. dr hab. Andrzej Radziewicz-Winnicki, prof. dr hab. Wiesław Ambrozik, prof. dr hab. Ewa Marynowicz-Hetka, prof. dr hab. Barbara Smolińska-Theiss, prof. dr hab. Ewa Syrek, prof. dr hab. Andrzej Olubiński. Część druga obejmowała popołudniowe obrady w pięciu sekcjach: Edukacja dla współbycia i tworzenia więzi międzyludzkich; Zmiana społeczna a procesy wychowania i socjalizacji; Zagrożenia społeczne, instytucjonalne i indywidualne – problemy i nowe wyzwania; Praca socjalna jako obszar działania społecznego, badawczego i proces kształcenia; Szkoła, nauczyciel, uczeń w czasach transformacji, odbywające się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją (fot. Anna Klichowska).