Data publikacji w serwisie:

Bliżej sztuki! Prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek serdecznie zaprasza do obejrzenia najnowszych wystaw swoich studentek promujących jej autorskie projekty edukacyjno-artystyczne w nowym roku 2023.

Wystawy pt. „Okiem” Op-Artu” oraz „Wielkoformatowy kolaż graficzny”

to rezultat ekspresji twórczej i zrealizowanych założeń metodycznych Studentek III r. Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, studiów stacjonarnych V-letnich, które powstały w ramach 1 i 2 grupy, przedmiotu: Metodyka edukacji plastycznej prowadzonego przez prof. UAM dr hab. Lidię Suchanek. Obie wystawy można zobaczyć w najniższej kondygnacji WSE, UAM w bud. D w przestrzeni ekspozycyjnej obok s. 002 i s. 008.

Dlaczego warto przyjrzeć im się z bliska? Ponieważ uświadamiają nam, że kontekst twórczości artystycznej w edukacji stanowi spójną i fascynującą płaszczyznę wprowadzającą studentów w świat wartości, kreatywności oraz radości tworzenia, z uwzględnieniem odniesienia do przyszłej pracy pedagoga. Z kolei dla odbiorcy, kontakt z dziełem plastycznym może stać się swoistym potwierdzeniem stanu subtelności odczuwania materii wizualnej.

Ponieważ eksponowane wystawy kończą moją semestralną współpracę ze Studentkami III r. PPiW składam na ręce przedstawicielek obu grup p. Julii Chudzińskiej i p. Moniki Koprowskiej, serdeczne podziękowania wszystkim Paniom za wyjątkową, twórczą postawę i bardzo efektywną współpracę oraz za nadzwyczajne zaangażowanie i artystyczne porozumienie.

Lidia Suchanek