Studenci na rzecz uchodźców z Ukrainy

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

w związku ze spowodowanym agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę napływem uchodźców z tego państwa, Wojewoda Wielkopolski zwrócił się do UAM o wsparcie podejmowanych działań pomocowych. Jedną z możliwych form takiego wsparcia może być włączenie się młodzieży akademickiej na zasadach wolontariatu w działalność różnych jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za świadczenie pomocy przybywających na teren naszego województwa. W dotychczasowych relacjach z cudzoziemcami zauważono, że szczególnie przydatna może być pomoc ze strony studentek i studentów kierunków pedagogika, psychologia oraz praca socjalna. Dlatego też zwracam się do Was o przyłączenie się do grona wolontariuszy za pomocą formularza dostępnego pod adresem:

Rejestracja, która jest dobrowolna, oznaczać będzie Pani/ Pana zgodę na przekazanie podanych danych Wojewodzie Wielkopolskiemu oraz jemu podległych, a także współpracujących z nim instytucji i organizacji. To one, już bez pośrednictwa UAM, będą zwracać się do Was z prośbą o pomoc. Ponieważ nasz Uniwersytet także wspiera uciekających przed wojną, prawdopodobnie z Waszej pomocy będą korzystać także różne jednostki organizacyjne UAM.

Serdecznie pozdrawiam

Tadeusz Wallas, prorektor UAM