O autyzmie bez tajemnic

W okresie listopad-grudzień studenci V roku Pedagogika specjalna: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, studia stacjonarne realizowali projekt "O autyzmie bez tajemnic" realizowany i finansowany  w ramach konkursu FUND_AKCJA organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Studenci naszego Wydziału przeprowadzili lekcje na temat autyzmu dla uczniów poznańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wspierać kolegów i koleżanki w spektrum autyzmu, jak budować prawidłowe relacje i jak wspólnie rozwijać skuteczną komunikację w zespołach klasowych i poza nimi.

W sumie około 450 uczniów ze szkół ogólnodostępnych  i integracyjnych miało szansę z nami uczyć się, jak tworzyć przyjazną przestrzeń rówieśniczą dla każdego kolegi i koleżanki.