WSE UAM w projekcie Horyzont Europa!

Projekt Uni4Equity, w którym Polskę reprezentuje UAM w Poznaniu, otrzymał finansowanie w programie Horyzont Europa. Kierowniczką zespołu jest prof. Sylwia Jaskulska (WSE), a w jego skład wchodzą Profesorki z naszego Wydziału: Barbara Jankowiak, Iwona Chmura-Rutkowska, Katarzyna Waszyńska. Członkinią zespołu jest także prof. Iwetta Andruszkiewicz (WNPiD, Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM).

Głównym celem rozpisanego na trzy lata projektu jest wzmocnienie uniwersytetów w identyfikowaniu, mapowaniu i reagowaniu na molestowanie seksualne w miejscu pracy.

Koordynatorem projektu jest kierowany przez prof. Carmen Vives-Cases zespół z Uniwersytetu w Alicante (Hiszpania), a partnerami poza UAM w Poznaniu: CESIE (Włochy), Maieutica (Cypr), APLICA (Hiszpania), Uniwersytet Burgenland (Austria), Uniwersytet w Antwerpii (Belgia)

Fot. Przemysław Stanula