Ogłaszamy Konkurs: Mowa pochwalna na cześć szkoły. Reforma edukacji na miarę XXI wieku

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby studiujące na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych w dyscyplinie Pedagogika Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą wizję reformy polskiej edukacji, organizowanym przez Zakład Historii Wychowania Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Konkurs ten stanowi integralną część Wydziałowego Dnia Komisji Edukacji Narodowej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, realizowanego w dniu 17.10.2023 r.

Nagrodę główną  ufundowała Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są także nagrody książkowe oraz możliwość publikacji drukiem!

Celem Konkursu jest uwrażliwienie społeczności akademickiej na ważne dziedzictwo Komisji Edukacji Narodowej, która, przystępując do dzieła reformy systemu oświaty, postanowiła zaprosić do współpracy wszystkich obywateli, potrafiących wypowiedzieć się w tej sprawie. Organizatorzy chcą przypomnieć przez to, że kwestia dbałości o edukację jest wspólnym obowiązkiem i wymaga publicznego dyskursu - niezależnie od czasu. Konkurs ten daje niecodzienną możliwość wypowiedzenia się w kwestiach, które są ważne dla każdego pedagoga, a najlepiej ocenione pomysły mogą zostać utrwalone i udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Mogą stać się bodźcem prawdziwych zmian w oświacie!

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załącznikach. Zachęcamy i zapraszamy do udziału!

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Formularz-konkursu-KEN-aktualny.pdf 13.10.2023 Michał Nowicki
Pobierz PDF Formularz-konkursu-KEN-aktualny.pdf(43.0 KB)
Regulamin-konkursu-KEN-popr.pdf 23.10.2023 Michał Nowicki