Data wydarzenia:

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa MUZYKA-EDUKACJA-WYCHOWANIE „Kobiece przestrzenie w muzyce. Pedagożki muzyki w Polsce i ich twórcze biografie”

Laboratorium Edukacji Muzycznej zaprasza na

II Ogólnopolską Konferencję Naukową

MUZYKA-EDUKACJA-WYCHOWANIE

„Kobiece przestrzenie w muzyce. Pedagożki muzyki w Polsce i ich twórcze biografie”

Konferencja odbędzie się 16 maja na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu w godzinach 9.30-18.00. w sali 508 w budynku D

Celem konferencji jest zaprezentowanie przestrzeni w muzyce silnie związanych z kobiecością. W tym roku pragniemy przypomnieć kobiety, których działalność pedagogiczna, artystyczna i teoretyczna związane były z edukacją muzyczną najmłodszych. Historia polskiej pedagogiki muzyki ma ponad stuletnią tradycję, budowana była poprzez praktykę nauczania, którą cechowało nowatorskie podejście do edukacji, wiedza i charyzma wielu kobiet. Podczas konferencji chcemy przypomnieć ich historie, przyjrzeć się ich biografiom, realizowanym koncepcjom nauczania, ale też strategiom upowszechniania wiedzy o edukacji muzycznej dziecka. Istotnym założeniem konferencji jest retrospektywa, dzięki której usłyszymy o nazwiskach znanych i mniej znanych kobiet, które wpisały się w historię regionów, szkół, przedszkoli.

Celem konferencji jest także dyskusja nad zmianami w edukacji muzycznej na przestrzeni ostatniego stulecia, nie tylko w sferze dostępu do mediów, edukacji cyfrowej, ale także zmian jakościowych w obszarze edukacji muzycznej dziecka.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa „Pedagożki muzyki w Polsce i ich twórcze biografie” w holu na 1 piętrze w budynku D

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
program-II-Konferencji-2.pdf 12.05.2023 Mikołaj Czajkowski
PDF
Pobierz PDF program-II-Konferencji-2.pdf(259.1 KB)