Data wydarzenia:

Zaproszenie na warsztaty w ramach IX Ogólnopolskiej Konferencji Strefa Projektów Edukacyjnych i Społecznych

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach IX. Ogólnopolskiej Konferencji STREFA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH. Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie prosimy o wypełnienie i przesłanie do dnia 30.03.2025r. formularza zgłoszeniowego. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefDlQ135EJXKTQH8stOtAuM10AlPuJsrAMaVFf1VozbRQm6w/viewform

Warsztaty odbędą się 2 kwietnia w godz. 15:00 - 16:30. Szczegółowe informacje dostępne w "Komunikacie nr 2" oraz na stronie: http://strefaprojektow.amu.edu.pl

Oferta warsztatów:
1. Skuteczne, sprawdzone i naukowe metody radzenia sobie z atakami paniki, stresem i lękiem
Prowadząca: Ewa Karmolińska-Jagodzik

Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane metody i techniki pracy z atakami paniki, stresem i lękiem, zarówno w kontekście pracy własnej oraz jako wsparcie wpracy dla przyszłych profesjonalistów pedagożek i pedagogów. Prezentowane metody pracy wynikają z uwzględnienia holistycznej wizji człowieka, który postrzegany jest jako całość na przestrzeni umysłu-ciało-serce. Wszystkie techniki są rzetelnie, naukowo potwierdzone i stanowią podstawę narzędzie jakie będzie prezentowane podczas warsztatów: karty terapeutyczne Lękless. Don't panic, mojego autorstwa.

2. Metoda projektu w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Prowadząca: Anna Wojewoda

W czasie trwania warsztatu uczestnicy przećwiczą formułowanie celu w związku z tworzeniem projektu. Zapoznają się z przykładowymi projektami realizowanym wprzedszkolu oraz szkole podstawowej. W małych grupach przygotują i rozpiszą tygodniowe projekty.

3. Jak zadbać o swój dobrostan i motywację do podejmowanych działań?Prowadząca: : Lucyna Myszka-Strychalska

Dbanie o swój dobrostan jest niezwykle istotne, ponieważ to jak czujemy się sami ze sobą ma znaczenie nie tylko dla naszego funkcjonowania na uczelni, w pracy, lecz także w życiu osobistym, a w efekcie oddziałuje również na relacje, jakie tworzymy z innymi ludźmi i zaangażowanie w podejmowane aktywności. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję do: poszerzenia swojej wiedzy na temat tego, czym jest dobrostan i dlaczego jest ważny, rozwiną swoje umiejętności związane z dbaniem o niego, nauczą się odkrywać i budować swoją motywację do działania oraz nabędą większą świadomość siebie i swoich potrzeb. Warsztat dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym tematyką dobrostanu i motywacji dopracy.

4. Barwy edukacji
Prowadzący: Hubert Chudy, Anna Szymczyk

Nasz warsztat nazywamy kreatywnym. Jego celem jest wizualizacja wpływu aktualnych metod kształcenia na efekty edukacyjne. W ten sposób chcemy zaprosić osoby uczestniczące w warsztacie do refleksji i dyskusji na temat aktualnych metod kształcenia i konsekwencji ich nieodpowiedniego doboru.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
komunikat nr 2_Jagoda Górecka.pdf 26.03.2025 Mikołaj Czajkowski
PDF
Pobierz PDF komunikat nr 2_Jagoda Górecka.pdf(445.9 KB)