Studenckie Koło Naukowe Studentów Resocjalizacji "Dwa Światy"

Dwa ŚwiatySiedziba Koła: Zakład Resocjalizacji
Opiekun Koła: mgr Sonia Dzierzyńska-Breś sonia.d@amu.edu.pl
mgr Sylwester Matkowski sylmat@amu.edu.pl
Prezes: Maria Duszyńska, mardus2@st.amu.edu.pl
Wiceprezes: Aleksandra Dreier, aledre2@st.amu.edu.pl
Sekretarz: Karolina Jurga, karjur3@st.amu.edu.pl
Kontakt: tel. 61 829 23 29 dwaswiaty.uam@op.pl
Strona internetowa: https://www.facebook.com/dwaswiatyuam

Główne cele działalności:
Aktywizacja studentów poprzez rozbudzenie zainteresowań, poszerzenia wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej, realizacja badań naukowych, organizacja oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych, tworzenie oraz realizacja programów profilaktycznych, współpraca z instytucjami, praktykami i specjalistami z zakresu profilaktyki, resocjalizacji oraz penitencjarystyki.

Dotychczasowe wybrane działania:

• Organizacja widzeń rodzinnych oraz spotkań świątecznych w OZ AŚ w Poznaniu
  • Pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Więziennych
  • Hospitacje Aresztów Śledczych, Zakładów Karnych, Zakładów Poprawczych i innych placówek związanych z resocjalizacją znajdujących się na terenie Polski
  • Przeprowadzenie badań naukowych w placówkach resocjalizacyjnych
  • Spotkania z praktykami - rozmowy na temat wybranych zagadnień resocjalizacyjnych
  • Udział w działaniach promujących Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Wyjazdy na konferencje dotyczące zagadnień związanych z tematyką resocjalizacyjną
  • Nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi i prowadzenie zajęć profilaktycznych