Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej Akademicka Grupa Inicjatyw

AGISiedziba Koła: Laboratorium Studiów o Niepełnosprawności, pokój 214 (budynek D)
Facebook: @Laboratorium Studiów o Niepełnosprawności https://www.facebook.com/laborastu
Prezes: Wiktoria Otulakowska wikotu@st.amu.adu.pl
Zastępca Prezesa koła: Weronika Antczak
Sekretarz: Weronika Kimicka werkim@st.amu.edu.pl
Kontakt: agi.wse.uam@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/AGI.UAM
Opiekun naukowy: dr Katarzyna Pawelczak kaspa@amu.edu.pl

Instagram: @agi.wse

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej Akademicka Grupa Inicjatyw tworzą̨ osoby zainteresowane działalnością społeczną (wolontariat w placówkach edukacyjnych i wspierających dzieci, młodzież, dorosłych z niepełnosprawnościami), łamaniem stereotypów na temat niepełnosprawności, rozwojem i doskonaleniem własnego warsztatu zawodowego, poszerzaniem i popularyzacją wiedzy na temat niepełnosprawności. Działamy sojuszniczo na rzecz osób z rożnymi niepełnosprawnościami, sprzeciwiamy się̨ dyskryminacji, a także współpracujemy z podmiotami społecznymi, stowarzyszeniami, instytucjami. Będąc dla innych, ucząc się od innych, staramy się budować doświadczenie niezbędne w przyszłej pracy.

Naszym celem jest:

• Działalność o charakterze naukowym: współpraca i pomoc w organizacji, konferencji i seminariów naukowych oraz wykładów otwartych; udział w konferencjach i seminariach naukowych oraz wykładach otwartych, szkoleniach doskonalących wiedzę i umiejętności pedagogiczne, udział w/inicjowanie i realizacja własnych projektów badawczych.
  • Działalność praktyczna: współpraca ze stowarzyszeniami, fundacjami i placówkami edukacyjnymi działającymi na rzecz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
  • Działalność szkoleniowo – warsztatowa, popularnonaukowa: organizacja i prowadzenie warsztatów koleżeńskich rozwijających wiedzę i kompetencje przydatne studentom w przyszłej pracy zawodowej, organizacja wydarzeń popularyzujących wiedzę na temat niepełnosprawności oraz mających na celu przeciwdziałanie stereotypizacji, marginalizacji i wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami.

Masz pytania? Chcesz do nas dołączyć?

Napisz do nas e-mail lub bezpośrednio przez Facebook/Instagram. Czekamy właśnie na ciebie!

Dołącz do Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Specjalnej Akademicka Grupa Inicjatyw już dziś ;)