Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych "rak-OFF"

Rak-offSiedziba koła: Zakład Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej
Opiekunowie koła: dr Natalia Ulaniecka, dr Izabela Cytlak
Prezes: Natalia Traczyk
Vice-prezes: Antonina Kołodziejska
Kontakt: kn.rakoff@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/rakOFF/?fref=ts

Cele koła:

1. Działalność praktyczna dotycząca profilaktyki i wspierająca osoby chore na raka i ich rodziny, prowadzenie szkoleń, wolontariat - w tym współpraca z organizacjami i osobami zajmującymi się edukacją antynowotworową, profilaktyką i wsparciem chorych (m.in. z Fundacją „Dobrze, że jesteś”, Stowarzyszeniem Psyche-Soma-Polis, Fundacją „Pokonaj Chłoniaka”, Wielkopolską Onkologią Dziecięcą, Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów, współpraca z dr Krzysztofem Koziełkiem).
  2. Prowadzenie badań naukowych dotyczących profilaktyki i edukacji antynowotworowej oraz rehabilitacji społeczno-zawodowej osób chorych na raka i ich rodzin.
  3. Współpraca oraz wymiana doświadczeń z innymi kołami i organizacjami akademickimi.
  4. Organizacja interdyscyplinarnych konferencji, seminariów, sympozjów, spotkań naukowych i szkoleniowych.
  5. Rozwijanie i pogłębianie wiedzy pedagogicznej, doskonalenie umiejętności pedagogicznych i psychopedagogicznych poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach oraz treningach, a także w projektach wolontariatu.

Dotychczasowe wybrane działania:

• realizacja cyklu wykładów „rak-OFF wyłącz raka. Wykłady o życiu, chorobie i nadziei” ze specjalistami oraz pacjentami
  • pomoc w realizacji projektu FUND_AKCJA „Profilaktyka to takie proste!”
  • prowadzenie warsztatów profilaktycznych dla dzieci podczas strajku nauczycieli
  • zorganizowanie Dnia Kobiet na WSE UAM, a w ramach niego warsztatu dotyczącego samobadania piersi z przedstawicielkami poznańskiego stowarzyszenia Amazonek
  • organizacja i przeprowadzenie Studenckiego Projektu „Helpers’ Generation” Fundacji DKMS
  • pomoc w organizacji XI. Zwrotnika Raka - kampanii społecznej promującej psychoonkologię realizowanej prze Stowarzyszenie Psyche Soma Polis