Koło Naukowe Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej RAZEM

FB: https://www.facebook.com/pg/kolonaukowerazem
IG: @kolonaukowerazem

Nasze cele:
Prowadzenie działalności naukowo-badawczej, poprzez organizację i udział w takich wydarzeniach jak: seminaria, warsztaty, konferencje naukowe.
Dążenie do ciągłego samorozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wzbogacania kompetencji społecznych i interpersonalnych.
Aktywność w zakresie działań społecznych i pomocowych.
Działalność promocyjna Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasze plany na najbliższy rok akademicki 2023/2024:

Seminarium dla studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych.
Organizacja zabawy mikołajkowej dla dzieci z rodzin zastępczych.
Udział w nagraniach podcast-u „Tu dzieje się nauka”.
Wizyty studyjne w placówkach edukacji alternatywnej.
Warsztaty z zakresu samorozwoju Koła Naukowego.
Rozmaite integracje wewnętrzne i warsztaty dla członków Koła.
Udział w ogólnoakademickich wydarzeniach kulturalnych.
Czynny udział w konferencjach i badaniach naukowych.
Promocja Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasze wybrane działania:
Czynny udział w Nocy Naukowców: organizacja warsztatów tematycznych oraz przedstawienie treści merytorycznych w sposób przystępny dla dzieci.
Udział w międzynarodowej wymianie młodzieżowej w Bułgarii (ERASMUS+) dotyczącej ochrony środowiska i tolerancji.
Stworzenie i realizacja projektu naukowego „Uczymy Razem”, mającego na celu pomóc dzieciom w zrozumieniu niejasnych dla nich treści kształcenia w związku z edukacją zdalną.
Organizacja, współorganizacja a także czynny i bierny udział w seminariach (m.in. “Kluczowe kompetencje w edukacji XXI wieku”), konferencjach naukowych (m.in. Konferencja Organizacji Studenckich, “Autyzm w domu i szkole”, warsztatach (m.in. “Warsztat antydyskryminacyjny”, “Debaty Oksfordzkie”),
Stworzenie galerii posterów oraz udział w panelu dyskusyjnym organizowanym przez nas w ramach Festiwalu Kultury Studentów “Kulminacje”.
Zaangażowanie w tworzenie artykułów dla czasopism naukowych (m.in. Naukowych Zeszytów Studenckich).
Udział w ogólnoakademickich wydarzeniach kulturalnych jak Kindernalia, Festyn rodzinny UAM.