Studenckie Koło Naukowe "Ruch Twórczych Głów"

RTGSiedziba koła: Zakład Promocji Zdrowia i Psychoterapii
Opiekun koła: mgr Ewelina Flatow

ZAKRES ZAINTERESOWAŃ I PODEJMOWANE DZIAŁANIA:

współpraca z placówkami oświatowymi, działania związane z profilaktyką i promocją zdrowia:

współpraca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu:

• przygotowanie scenariusza obozu socjoterapeutycznego, uczestnictwo w obozie w charakterze wychowawców i animatorów w ramach umowy partnerskiej do programu „Wieloaspektowa pomoc dzieciom i młodzieży krzywdzonej oraz zaniedbywanej oraz ich rodzinom” (2009r.,2010r.)
  • prowadzenie w poznańskich szkołach zajęć poświęconych prawom człowieka
  • prowadzenie działalności profilaktycznej w przedszkolach (teatrzyk)
    współpraca ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Kobiet i Ich Rodzin "NEFTIS":
  • przygotowanie scenariusza i realizacja projektu edukacyjnego w ramach promocji zdrowia seksualnego w świetlicach socjoterapeutycznych i szkołach w Poznaniu.

czynne uczestnictwo w konferencjach naukowych:

• udział w ogólnopolskiej konferencji SEKSUALNOŚĆ CZŁOWIEKA W ZDROWIU I CHOROBIE
  • uczestnictwo czynne w Seminarium Naukowym PROMOCJA ZDROWIA W TEORII I PRAKTYCE SPOŁECZNEJ
  • udział w Prezentacjach Kół Naukowych WSE (2008r., 2009r., 2010r.)
  • uczestnictwo w I Konferencji Kół Naukowych WSE „Zagrożenia dzieci i młodzieży we współczesnym świecie – diagnoza i profilaktyka” – prezentacja „Streetworking – szansą dla dzieci ulicy” (05.2009 r.)
  • uczestnictwo w II Konferencja Kół Naukowych WSE „Późna dorosłość- perspektywa pedagogiczna” - prezentacja „Aktywność seksualna ludzi starszych” (22.03.2010 r.)
  • udział w Interdyscyplinarnym projekcie naukowym KNSS pod opieką Pracowni Pytań Granicznych UAM: „Lo/V1E1” - projekt „Postawy studentów wobec aktywności seksualnej osób starszych”.

organizacja konferencji i seminariów naukowych:

• zorganizowanie na WSE UAM w Poznaniu cyklu „SPOTKANIA Z PROFILAKTYKĄ”
  • członkowie Komitetu Organizacyjnego Konferencji:
    - „Zaczaruj moje życie. Wykorzystanie pozawerbalnych technik terapeutycznych w pracy z dzieckiem i młodzieżą” organizowanej przez KOPD w Poznaniu
    - Postępy w diagnostyce i terapii” organizowanej przez PTT
  • Organizacja konferencji naukowej wraz z pracownikami Zakładu Promocji Zdrowia i Psychoterapii, WSE - "EDUKACJA SEKSUALNA WOBEC WYZWAŃ WSPÓŁCZESNOŚCI – TEORIA I PRAKTYKA", 25.05.2011

doskonalenie własnych kompetencji:

• warsztaty „tworzenie zespołów interdyscyplinarnych w sytuacji podejrzenia o krzywdzenie dziecka” (Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, 10.2009 r.)
  • trening umiejętności wychowawczych w ramach projektu „Wieloaspektowa pomoc dzieciom i młodzieży krzywdzonej i zaniedbywanej oraz ich rodzinom” (KOPD, 05.2009 r.)
  • szkolenie z technik szybkiego czytania (17.05. 2010 r.)
  • spotkanie informacyjno-szkoleniowe z zakresu wiedzy kynologicznej i technik dogoterapii – przedstawicielki Fundacji „Mały Piesek Zuzi”
  • spotkanie warsztatowe z przedstawicielką Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”
  • Trening Twórczości

sprawozdanie z działalności Koła w roku 2011/2012:

• współorganizowanie warsztatów w ramach obchodów Dni Kultury Solidarności (przy współpracy z Instytutem Socjologii UAM oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu) (11.2011)
  • wsparcie działania świetlicy „Pallotyńskie Świetliki'' poprzez organizację kiermaszu świątecznego (12.2012)
  • czynne uczestnictwo w KONFERENCJI KÓŁ NAUKOWYCH WSE – prelekcja „METODY EKTYWIZUJĄCE W EDUKACJI ZDROWOTNEJ” (04.2012)
  • prowadzenie warsztatów z zakresu promocji zdrowia seksualnego w poznańskich świetlicach socjoterapeutycznych (04.2012)
    - przygotowanie scenariusza i realizacja projektu edukacyjnego w zakresie zdrowia reprodukcyjnego
  • uczestnictwo w warsztatach z zakresu metodyki edukacji seksualnej oraz poradnictwa w zakresie zdrowia seksualnego – warsztaty prowadzone przez P. Aleksandrę Józefowską z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON (04.2012)
  • uczestnictwo w PIKNIKU RODZINNYM UAM  - zabawy integracyjne na terenach zielonych, aktywności sportowe, zabawy z chustą KLANZY (05.2012)
  • uczestnictwo w obchodach i współorganizowanie DNIA RODZINY”  - festyn  - Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu (05.2012)