AKTUALNOŚCI
Drodzy Studenci, zapraszamy do udziału w obowiązkowych spotkaniach dla studentów stacjonarnych. Szczegółowy harmonogram w załączeniu.
Więcej...
Nie bój się sztuki! Student UAM twórcą! Zdobywcą I Nagrody Rektora UAM oraz atrakcyjnych nagród pozostałych Fundatorów! Prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, Laboratorium Edukacji Artystycznej WSE zaprasza wszystkich studentów UAM do wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu artystycznym, którego celem jest wspieranie twórczości plastycznej studentów oraz popularyzacja edukacji artystycznej i jej wartości na forum akademickim.
Więcej...Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością dokonania zmiany terminu Konferencji Naukowej z okazji Jubileuszu 50-lecia poznańskiej pedagogiki społecznej pt. „Pedagogika społeczna w służbie człowiekowi”, informujemy, że uroczystość odbędzie się 29 kwietnia 2021 r. w Sali Lubrańskiego Collegium Minus, znajdującej się przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Decyzję tę podjęliśmy w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego też liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej dynamicznie zmieniającej się sytuacji.
Prof. UAM dr hab. Katarzyna Segiet
Kierownik Zakładu Pedagogiki Społecznej
Więcej...
Zapraszamy doktorantów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych do udziału w Międzynarodowej Letniej Szkole, która odbędzie się w dniach 26-30 października 2020 r. w trybie online. Udział w Szkole jest bezpłatny.
Więcej...Prof. UAM dr hab. Sylwia Jaskulska z Laboratorium Pedagogiki Szkolnej i prof. UAM dr hab. Barbara Jankowiak, kierowniczka Pracowni Psychopedagogicznych Badań nad Rozwojem Człowieka, zapraszają do zapoznania się z raportem "Kształcenie na odległość w Polsce w czasie pandemii COVID-19".
Więcej...
Badacze zajmujący się psychologią społeczną wiele lat temu opisali mechanizm rządzący zachowaniem człowieka nazywany „społecznym dowodem słuszności” (ang. social proof). Teoria ta ukazuje, że w sytuacji niepewności i braku obiektywnych lub wystarczających danych odnośnie tego, jak się zachować, czy co zrobić, źródłem informacji staje się postępowanie innych ludzi. W takich sytuacjach ludzie najczęściej całkowicie rezygnują z własnych ocen i kopiują działania innych. Taki konformizm motywowany jest potrzebą podjęcia słusznego i odpowiedniego działania, oraz poczuciem, że oceny sytuacji konstruowane przez innych są bardziej adekwatne, niż własne. Efekt ten jest tym większy, im sytuacja jest bardziej niepewna lub kryzysowa (występuje poczucie zagrożenia), im decyzja jest bardziej pilna, a poczucie kompetencji w zakresie tej decyzji niższe. Rodzi się pytanie, czy zachowanie, opinia czy decyzja sztucznej inteligencji, która stała się częścią naszego codziennego życia, może być dla ludzi podobnym źródłem informacji o tym, jak postępować. Michał Klichowski z WSE przeprowadził cykl eksperymentów, w których udowodnił, że tak właśnie jest.
Więcej...Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89, 60-568 Poznań, tel. +48 61 829 23 31, fax +48 61 829 21 11, e-mail: wse@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.