Dla doktoranta
Aktualności
Stypendia
Sprawy-socjalno-bytowe
Regulacje prawne
Samorząd doktorantów
Granty i wymiany międzynarodowe
Wsparcie psychologiczne na UAM
Wydziałowe Studium Doktoranckie
Szybkie linki
Granty i wymiany międzynarodowe
Informacje o możliwościach pozyskiwania grantów na badania i wymianach międzynarodowych dla pracowników i doktorantów WSE UAM
Środki krajowe
Finansowanie badań podstawowych w ramach programów dedykowanych osobom na wszystkich etapach rozwoju kariery naukowej
Zarządzanie i realizacja strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych, które bezpośrednio przekładają się na rozwój innowacyjności.
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU HUMANISTYKI
Program upowszechniający osiągnięcia polskiej humanistyki
Największa w Polsce pozabudżetowa instytucja finansująca naukę. Fundacja wspiera wybitnych uczonych i zespoły badawcze we wszystkich dziedzinach nauki, a także wspomaga innowacyjne przedsięwzięcia i komercjalizację odkryć oraz wynalazków naukowych.
Informacje o zasadach finansowania nauki przez ministra MNiSW
Środki UE
Informacje na temat finansowania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Informacje na temat działań w ramach programu Erasmus, w tym aktualnie otwartych konkursach
Informacje na temat aktualnych działań finansowanych w ramach programu Erasmus, w tym mobilności edukacyjnej oraz projektów edukacyjnych
Informacje na temat aktualnych konkursów i możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach program ERASMUS + dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych i administracyjnych.
Informacje ogólne na temat działań w programie Horyzont 2020, w tym aktualnie otwartych konkursach
Informacje na temat działań w ramach programu UE na lata 2014-2020 w zakresie badań naukowych i innowacji, możliwych wyjazdach zagranicznych, współpracy zagranicznej oraz programach naukowych i badawczych
Informacje na temat finansowania działań naukowych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych w ramach siódmego programu ramowego Unii Europejskiej w dziedzinie badań naukowych
Informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego na przyjmowanie naukowców z całego świata, wysyłania pracowników naukowych do placówek zagranicznych oraz wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie. Działania Maria Skłodowska-Curie Actions oferują także indywidualnym naukowcom możliwość prowadzenia działań, zarówno w sektorze akademickim jaki pozaakademickim. Składane projekty mogą dotyczyć wszystkich obszarów wiedzy, także naukach społecznych i humanistycznych.
Baza EURAXESS Polska jest częścią europejskiej sieci, której zadaniem jest wspieranie międzynarodowej mobilności i karier naukowcó w w Europie. Sieć EURAXESS w Polsce udziela bezpłatnych informacji związanych zarówno z zatrudnieniem naukowców zagranicznych w Polsce jak i na temat grantów i stypendiów zagranicznych dla polskich badaczy. Na stronie znajdują się informacje o pracy i stażach zagranicznych dla naukowców, wymianie międzynarodowej oraz międzynarodowych grantach.
Inne środki zagraniczne
Informacje na temat możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach między innymi:
Graduate Student Award (stypendia dla absolwentów uczelni wyższych na kontynuacje nauki na studiach magisterskich lub doktoranckich w uczelniach amerykańskich)
Fulbright-Shuman (stypendia dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych i pracowników administracji publicznej na realizację projektów dotyczących stosunków pomiędzy Unią Europejską a USA)
Junior Advanced Research Award (stypendia dla doktorantów na realizację projektów w uczelniach amerykańskich, placówkach badawczych lub organizacjach pozarządowych)
Scholar in Residence Award (stypendia dla pracowników naukowych na prowadzenie działalności dydaktycznej i naukowej)
Self-Placed Graduate Student Award (stypendia dla absolwentów polskich uczelni wyższych na kontynuację nauki na studiach magisterskich lub doktoranckich na uczelniach amerykańskich)
Senior Award (stypendia dla pracowników naukowych na realizację własnych projektów badawczych w amerykańskich uczelniach, placów kach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych)
Dokumenty informacje
Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia, porady lub też szczegółowych informacji proszone są o kontakt z Pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych ds. Programów Krajowych i Międzynarodowych dr Moniką Popow monika.popow@amu.edu.pl oraz z Pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych ds. Wymiany Zagranicznej Pracowników (w tym w ramach Programu Erasmus) dr Lucyną Myszka-Strychalską lucyna.myszka@amu.edu.pl
Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89, 60-568 Poznań, tel. +48 61 829 23 31, fax +48 61 829 21 11, e-mail: wse@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.