AKTUALNOŚCI
Decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki (art. 179, ustęp 4 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. (Dz.U.2020.875) zmieniającej nin. ustawę z dniem 16 maja 2020 r.), przedłużono możliwość prowadzenia przewodów doktorskich, wszczętych i niezakończonych przed 1 października 2018 roku do 31 grudnia 2022 roku (Dz.U.2018.1669)
prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik
Prodziekan
Kierownik Zakładu Edukacji Wielokulturowej i Badań nad Nierównościami Społecznymi
Szanowni Państwo
W imieniu władz dziekańskich Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zespołu ds. kontaktów z otoczeniem społeczno-gospodarczym WSE UAM, uprzejmie zapraszamy Państwa do udziału w III Konferencji Rady Pracodawców pt.: „Obciążenia i zasoby we współpracy instytucji edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych oraz działających w obszarze poradnictwa, pomocy i wsparcia ze środowiskiem społecznym”. Konferencja odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2021 roku o godz. 10.00., w formule online, na platformie Microsoft Teams.
Więcej...Szanowni Państwo,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić pracowników naukowych, doktorów, doktorantów, studentów i nauczycieli praktyków różnych poziomów kształcenia do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt: Nauczyciel – Czas – Przestrzeń – Szkoła. Otoczenie i jego (nie)znany wymiar.
Konferencja, organizowana jest przez dwie uczelnie – Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Wydział Studiów Edukacyjnych i Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Nauk Społecznych Instytut Pedagogiki która odbędzie się w formie online w dniu 21 kwietnia 2021.
Szczegółowe informacje zawarte są w programie konferencji - załącznik.
Więcej...
Szanowni Państwo,
Zakład Historii Wychowania oraz Studenckie Koło Naukowe Historii Kultury i Edukacji zaprasza na II otwarte seminarium naukowe (on-line, MS Teams), organizowane w ramach cyklu "Narzędzia edukacyjne dawniej i dziś", podczas którego prof. UG, dr hab. Kazimierz Puchowski wygłosi referat pt. "Nowe metody edukacyjne w XVIII-wiecznych konwiktach szlacheckich". Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników Wydziału do włączenia się do dyskusji.
Termin spotkania: 14 kwietnia 2021 r. o godz. 18:00.
Więcej...
Szanowni Państwo!
W ramach organizowanego corocznie w maju Dnia Sportu UAM zachęcamy naszych Studentów i Pracowników do udziału w akcji "Wiosenny rozRUCH na UAM". Proponowana inicjatywa polega na podjęciu określonej aktywności fizycznej i zarejestrowaniu jej przebiegu w specjalnie przygotowanej aplikacji, by w ten sposób gromadzić punkty na rzecz Wydziału, na którym uczestnik studiuje lub pracuje. Zadaniem uczestników jest pokonanie jak największej ilości kilometrów w ciągu całego miesiąca (od 11 kwietnia 2021 roku (godz. 0:01) do 11 maja 2021 roku (godz. 23:59).
Więcej...Termin: 9 kwietnia 2021
15:00 – 18:00
Program:
- dr Adrianna Sarnat-Ciastko: "Tutoring w perspektywie różnych etapów kształcenia. Obserwacje praktyka i badacza" .
- dr Beata Karpińska-Musiał: „Upostaciowienie idei doskonałości (academic excellence) i wolności w dobie uniwersytetu rozproszonego – jak tutoring pomaga studentom w tym procesie?”
- dr hab. Agnieszka Dziedziczak-Foltyn: „Tutoring w kontekście kultury akademickiej – jak role tutora i tutoranta wpisują się w ideę uniwersytetu”.
- Q & A – z udziałem prelegentów,
Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89, 60-568 Poznań, tel. +48 61 829 23 31, fax +48 61 829 21 11, e-mail: wse@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.